ESENLER : 0212 562 48 48 GOP : 0212 635 5858

Otomobil Ehliyeti

Kara yolu trafiğinde bağımsız bir şekilde motorlu araç kullanmak isteyenlerin tercihi otomobil ehliyeti gerekli yol ve direksiyon yetkinliğini kanıtlamak adına alınır. Otomobil ehliyeti B sınıfı ehliyeti olarak adlandırılır.

Eğitimler siz değerli müşterilere sunulurken, direksiyon eğitimi dersi haricinde sözel eğitimler de sağlanır. Tüm eğitimler 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun 8.2.2007 tarihli ve 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu 29.5.2013 tarihli ve 28661 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Yönetmeliği hükümlerine göre gerçekleşmektedir. Otomobil ehliyeti alınarak kara yolunda can ve mal kaybının önüne geçilirken aynı zamanda trafik düzeninin sağlanması amaçlanır. Deneyimli ekip sizlere her aşamada trafik ve yol hakimiyetini kurallara, işaretlere uygun olarak ehliyet almanızı sağlar. Akan trafik sırasında karşılaşabileceğiniz olası tehlike ya da riskleri ön görme becerisinden, trafik içerisinde karşılaşılan zorunlu manevralara kadar gerekli eğitimler verilmektedir.

Firmanın amacı yalnızca ehliyet için gerekli olan dersleri vermek değildir. Gerçek hayatta yaşanılan trafik sorunlarına ve otomobil sorunlarına müdahale edebilmek için gerekli deneyimi de sizlere sunmaktır. Otomobil Ehliyeti almanız ve güvenilir bir şekilde kullanmanız için farklı yol durumlarında yapılması gerekilen doğru davranışların gözlenmesi hakkında da gerekenler aktarılır. Düz ya da otomatik otomobil ehliyeti alımında direksiyon eğitimi ve sınav değerlendirme temel manevralar, eğimli yolda kalkış, park etme, iki araç arasına park etme, 25 metre geri sürüş gibi konularının üzerinde önemle durulur.  Ayrıca herhangi bir tehlike durumunda ani fren yapma, geri giderken şeridini koruyarak köşeden sağa veya sola dönme gibi eğitimlerde aynı program içerisinde verilmektedir.

Otomobil Ehliyeti almak için B sınıfı otomobil ehliyeti sahibi olmalısınız. B sınıfı ehliyetiniz ile manüel ya da otomatik otomobilleri kullanılabilir. Toplamda 16 saat direksiyon eğitimi alınarak ehliyet sınavlarında başarılı olabilirsiniz. Bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterirken, eğer daha fazla süreli direksiyon dersi almak isterseniz belirtmeniz yeterli olur. 18 yaşını dolduran ve en az ilkokul mezunu olan herkes B sınıfı otomobil ehliyeti almak için başvuruda bulunma şansı elde eder.

B Sınıfı Otomobil Ehliyeti Fiyatı
3660 TL 12 Taksit

B Sınıfı Otomobil Ehliyeti

  • B Sınıfı Manuel Otomobil Ehliyeti

    B Sınıfı Manuel Otomobil Ehliyeti
  • B Sınıfı Otomatik Otomobil Ehliyeti

    B Sınıfı Otomatik Otomobil Ehliyeti
Ehliyetal.org, Ehliyetal Sürücü Kursları Web Sitesidir.
× Whatsapp Hattı