ESENLER : 0212 562 48 48 GOP : 0212 635 5858

Motosiklet Ehliyeti

Motosiklet Ehliyeti

Günümüz yaşam alanında gençlerin sürekli tercih ettiği bir araç türüdür. Dört tekerlekli araçlara göre kullanımı kolay olduğu ve genellikle kısa mesafede kullanılabilecek araçlar için motosiklet ehliyeti alınması gereklidir. Ancak araçların kendi sınıflarına göre uzun mesafede ya da yarış tipi olarak da kullanılır. Motosiklet ehliyeti A sınıfı ile sınıflandırılır.

Eğitimler siz değerli müşterilere sunulurken, direksiyon eğitimi dersi haricinde sözel eğitimler de sağlanır. Verilecek eğitimler 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun 8.2.2007 tarihli ve 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu 29.5.2013 tarihli ve 28661 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Yönetmeliği hükümlerine göre gerçekleşmektedir. Ehliyetsiz sürülen motorlar yollarda büyük bir tehlike oluşturur. Eğitim alınmamış ve ehliyetsiz araçları kullanmak kendimizin ve çevremizdeki insanların hayatlarını tehlikeye sokmaktadır. Motosiklet ehliyeti alarak can ve mal kayıplarının önüne geçeceği gibi karayolunda kullanılan iki ya da üç tekerlekli araçlar içinde zorunludur. Kursça verilecek eğitimlerde yıllarca deneyimi olan eğitimcilerle trafik kurallarına uygun ve aracın nasıl kullanılabileceği hakkında gerekli bilgiye ve deneyime sahip olursunuz. Motor kullanıcılarının gerekli güvenlik önlemlerinin alınması için ne tür ek donanım ekipmanlarının kullanılarak eğitim verilmesi sağlanır.

Kurslarda verilen eğitimler ekonomik getirim sağlamak değildir. Kullanılan araçlarla akan trafik de nasıl araç kullanılması gerektiği, karşılaşacağınız sorunlar ile mücadele edebilmenizi sağlar. Kurs sayesinde alacağınız motosiklet ehliyeti ile nerede ne yapmanız gerektiğini, sürüş sırasında davranış biçimlerini, kullanmanız gereken güvenlik önlemlerine sahip olabilirsiniz. Kullanacağınız motorlar vitesli veya otomatik olması fark etmez. Burada önemli olan güvenlikli sürebilmektedir. Kendi içinde A, A1 ve A2 diye ehliyet sınıfları vardır. Burada kullanacağınız motosiklet tipi ve yaşınıza göre ayrılmaktadır. Kurstan faydalanarak almak istediğiniz ehliyet sınıfına göre eğitimlerle karşılaşırsınız.

Yaşadığımız çağa göre bir tutku haline gelen motosikletler gençler tarafından sürekli tercih edilmektedir. Motosiklet ehliyeti almak için gerekli olan eğitimleri ve sınavları başarıyla geçmeniz gerekir. Toplam 6 saat eğitim alarak direksiyon sınavını başarı ile tamamlayabilirsiniz. Eğer alacağınız motosiklet tipine göre en erken 16 en geç 24 yaşını dolduran adaylar başvuru yapma imkanı sağlar. Unutmayın ki ehliyetsiz sürülen araçlar hem kendi canını hem de karşınızdaki insanların hayatlarını tehlikeye sokar.

En İyi Fiyat
2760 TL /12

A1 Sınıfı Motosiklet

Bilgi Al
3660 TL /12

A Sınıfı Motosiklet

Bilgi Al
3180TL /12

A2 Sınıfı Motosiklet

Bilgi Al

Motosiklet Ehliyet Sınıfları

  • A Sınıfı Motosiklet Ehliyeti

    A Sınıfı Motosiklet Ehliyeti
  • A1 Sınıfı Motosiklet Ehliyeti

    A1 Sınıfı Motosiklet Ehliyeti
  • A2 Sınıfı Motosiklet Ehliyeti

    A2 Sınıfı Motosiklet Ehliyeti
Ehliyetal.org, Ehliyetal Sürücü Kursları Web Sitesidir.
× Whatsapp Hattı