ESENLER : 0212 562 48 48 GOP : 0212 635 5858

Kamyon – Çekici Ehliyeti

Günlük hayatınızda inşaat malzemesi veya eşya taşırken, aracınız yolda kalıp çekilmesi gerekiyorsa bu tür araçlarını kullanacak Kamyon – Çekici Ehliyeti sürücü belgesine sahip olmanız gerekir. Bu sınıf sürücü belgesi direk alınmadığı gibi B sınıfı sürücü belgesinin olması zorunludur. Kamyon çekici ehliyeti kendi içinde 4 sınıfa ayrılmaktadır. C, C1, C1E ve CE sınıfları olarak karşımıza çıkmaktadır. Her sınıf kendi kullanım alanları içinde araç modellerine göre sınıflandırılır. 18 yaş ile 22 yaş şartı olduğundan araç modeli ve sürücü sınıfı bu şarta göre şekillenir. Bu sürücü belgesi ile kamyon, kamyonet, çekici, tır, arazi taşıtları, otomobil, traktör gibi araçlar kullanılabilir.

Kamyon – Çekici Ehliyeti sahip olmak isteyen adaylar öncelikle alanında başarılı bir kursa yazılması gerekir. Çünkü sürüş deneyimin başladığı ana yer sürücü kurslarıdır. Kursun bünyesinde bulunan uzman ve kaliteli eğitimcilerle adayın sürüş deneyimi kazanmasını, heyecanını, stresini en aza indirilmesi sağlanmaktadır. Bu eğitimler de 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun 8.2.2007 tarihli ve 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu 29.5.2013 tarihli ve 28661 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Yönetmeliği hükümleri ışığı altında verilmektedir. Verilen eğitimlerle trafik kuralları, viraj dönüş açıları, araçların motor yapısı, yokuşlarda nasıl kalkılması gerektiği, ani fren çalışmaları birebir uygulamalı olarak adaya öğretilir. Ehliyet kursunun sağladığı ehliyet sınıfına uygun araçlar ile eğitimler verilmektedir. Bu sınıf sürücü belgesinde B sınıfı ehliyeti olması gerektiğinden adayın yazılı sınavına girmesine gerek yoktur. Eğer hiç ehliyeti yoksa önce B sınıfı için müracaat etmeli daha sonra Kamyon-çekici ehliyetine başvuru yapması gerekir. Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan direksiyon sınavı, sahip olmak istediğiniz sürücü belgesinin kilidi açan anahtarıdır. Bundan dolayı kursta verilen eğitimlerin önemli olduğu ve başarının oluşmasına direk olarak katkı sağladığı bilinmektedir.

İstediğiniz araç modeline göre Kamyon – Çekici Ehliyeti sınıflarına başvuru yaparak, araçları trafik kurallarına uygun olarak karayolu taşımacılığı için kullanabilirsiniz. Gerekli sürücü belgesi olmadan araçları kullanan sürücüler kendi canını ve karşısındakinin canını tehlikeye sokarlar.

C Sınıfı Kamyon – Çekici Ehliyeti Fiyatı
3348 TL

Kamyon – Çekici Ehliyeti Çeşitleri

  • C1 Sınıfı Kamyonet Ehliyeti

    C1 Sınıfı Kamyonet Ehliyeti
  • C1E Sınıfı Kamyon – Çekici Ehliyeti

    C1E Sınıfı Kamyon – Çekici Ehliyeti
  • CE Sınıfı Kamyon – Çekici Ehiyeti

    CE Sınıfı Kamyon – Çekici Ehiyeti
Ehliyetal.org, Ehliyetal Sürücü Kursları Web Sitesidir.
× Whatsapp Hattı