ESENLER : 0212 562 48 48 GOP : 0212 635 5858

Blog

Ehliyet Kursu Başvurusu

Ehliyet Randevusu Nasıl Alınır ?

Ehliyet Randevusu Alma Süreçleri

Sürücü adaylarının elektronik sınavdan ve direksiyon sınavından başarılı olması halinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sürücü sertifikası verilir.

Ancak bu sertifika sürücü belgesi yerine geçmediği için ilgili kurum tarafından belgenin ehliyet randevu başvurusunda bulunmalıdır. Daha önce sürücü belgelerini Emniyet Genel Müdürlüğü verirken yeni çıkan uygulamayla artık Nüfus Müdürlüğü tarafından verilmektedir.

Sürücü belgesi alabilmek için öncelikle online randevu yapılması gerekmektedir.  Randevu sırasında izlenmesi gereken yollar şu şekildedir.

  • randevu.nvi.gov.tr ehliyet randevu alınabileceği gibi 199 telefon adresinden de gereken işlem tamamlanır.
  • Nüfus Müdürlüğü tarafından sürücü belgesi, pasaport ve kimlik kartı verildiği için online başvuru sırasında sürücü belgesi seçilmesi gerekmektedir.
  • İl, ilçe ve nüfus müdürlüğü seçimi yapmalısınız
  • Çok kısa sürede açılan sayfaya istenilen bilgiler eksiksiz girilmelidir.
  • Kod için için e-postanızı kullanın.
  • Size  uygun olan gün ve tarihi ehliyet randevu için seçebilirsiniz.
  • Bu işlemlerden sonra randevunuz onaylandı diye ekran da mesaj çıkar ve vermiş olduğunuz e-mail adresine randevu onaylandı diye mail gelir.

Almış olduğunuz ehliyet randevu sırasında evraklarınız tam olarak hazır olmalıdır. Kurs tarafından verilecek dosya ve sürücü sertifikanızın yanında, adayların ödemesi gereken kart bedeli, vakıf bedeli ve ehliyet harç ödemeleri randevu gününe kadar yapılması gerekir. Yapılan ödemelere ait dekontları yanından bulundurması gerekir. Aksi halde eksik olan bir evrakınız sizin randevuya eksik olarak gitmenize ve yapmış olduğunuz randevunun geçersiz olmasına sebep olacaktır.

Ehliyetal.org, Ehliyetal Sürücü Kursları Web Sitesidir.
× Whatsapp Hattı