ESENLER : 0212 562 48 48 GOP : 0212 635 5858

Blog

Ehliyet Kursu Başvurusu

2020’de Ehliyet Almak Ne Kadar Sürer ?

18 yaşını dolduran her aday ehliyet almak için ilgili kursa giderek başvuru yapabilir. Ancak burada adayların en çok merak etiği konuların başında, ehliyet almak ne kadar sürer sorusu gelir

Hemen Ehliyet Almak İçin Başvur

Bu süre sınavlardaki başarı durumunuza göre değişmektedir. Ancak normal şartlarda sürücü kursuna kayıt olunduğu ilk günden sürücü belgesinin alındığı güne kadar en fazla 3 ay sürmektedir.

Ehliyet Kaç Günde Alınır ?

Ehliyet kaç günde alınır sorusunun cevabını ve sahip olmak için geçen süreleri de şu şekilde özetleyebiliriz.

  • Seçtiğiniz kursun sizlere sunduğu dersler ortalama olarak 15 gün sürecektir.
  • Ehliyet sınavına girmek için öncesinde eğitimlerinde alınması gerektiği için süre 1 ay olarak hesaplanır.
  • Direksiyon eğitimlerinin alınması için geçen süre ve direksiyon sınavına girmek için 1 aya ihtiyaç vardır.
  • Başarılı olan adayın kurs aracılığıyla Milli Eğitim Bakanlığınca verilecek sürücü sertifikasının hazırlanması yaklaşık 3-7 gündür.
  • Gerekli belgelerin hazırlanması, harçların yatırılması, ehliyet randevusu alınması ve randevuya gidilmesi ortalama 10 gündür.
  • Ehliyetin tam olarak adresinize ulaşması yaklaşık 15 gündür.

2020 senesinde sınavlar da başarılı olan adaylar için ehliyet almak ne kadar sürer sorusu en fazla üç ay olarak cevaplandırılır. Direksiyon ya da elektronik sınavlarından birinde başarısız olunması süreyi daha da artırmaktadır. Bu yüzden verilen eğitimlerin kalitesi, içeriği önemlidir. Doğru verilen eğitim hem teorik sınavda hem de direksiyon sınavında başarılı olmanızı sağlamaktadır. Bu da sizin sınavlarda başarısız olmasını engellediği için çok kısa sürede sürücü belgesini almanızı sağlamaktadır. 

Ehliyetal.org, Ehliyetal Sürücü Kursları Web Sitesidir.
× Whatsapp Hattı