ESENLER : 0212 562 48 48 GOP : 0212 635 5858

D1E Sınıfı Otobüs-Minibüs Ehliyeti

Minibüs tipi araçlara takılan 750 kilogramı geçen römorklu bileşik araçları kullanabilmek için D1E sınıfı otobüs-minibüs ehliyeti almak zorunlu hale gelmiştir. B sınıfı ehliyetine sahip kişiler başvuru yapabilir. Bu sınıfa ait ehliyeti olan bireyler B1, BE, B, D1, F sürücü belgesi ile kullanılan otomobil, minibüs, traktör gibi araçları kullanabilmektedir.

D1E Sınıfı Otobüs-Minibüs Ehliyeti Süresi ve Belgeleri

D1E sınıfı otobüs-minibüs ehliyeti sürücüsüne sahip olunmak için adayların 22 yaşından gün alması gerekir. Ehliyetin geçerlilik süresi toplam 5 yıldır. Yeni yönetmelikle ehliyetler bir süreye bağlanmış ve süresi biten sürücü belgeleri ilgili sağlık kurumlarınca verilecek sağlık raporu ile yenileme yapabilirler.

 • 21 yaş üzeri kişiler
 • B sınıfı sürücü belgesi
 • Nüfus cüzdanının fotokopisi ve aslı bulundurulması
 • Sabıka kaydı
 • 8 adet biometrik çekilmiş güncel fotoğraf
 • Aile hekiminden alınacak sağlık raporu
 • Öğrenim durumunu gösteren belgenin fotokopisi

Fiyatlarımız

İlgili kursa gelerek 2019 yılında geçerli güncel harç ücretleri ile size tanımlanan özel tekliflerden yararlanarak D1E sınıfı otobüs-minibüs ehliyeti için ne kadar ücret ödeyeceğinizi çıkarabilir ve kendinize bir bütçe planlaması yapabilirsiniz.

Eğitim ve Sınav Bilgisi

Daha önce sürücü belgesine sahip olduğunuz için milli eğitim bakanlığınca yapılan yazılı sınava girmenize gerek yoktur. Ancak kullanacağınız araç tipi değiştiği için yazılı sınava girmeniz gerekir. Bunun için müracaat ettiğiniz kursun sağlayacağı araçlarla yaklaşık bir ay eğitim yaparak başarılı olabilirsiniz. Bünyesinde bulunan alanında deneyimli eğitimcilerle gerekli bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda sürüş deneyimleri ile sınav stresini kırabilir ve heyecanınızı en aza indirebilirsiniz. Ani fren nasıl yapılır, motorun yapısı nasıldır, yokuş da araç nasıl kaldırılır, virajlara hangi açı ile girmeniz gerektiğini yapılacak eğitimlerle deneyim sahibi olabilirsiniz. Yapılan eğitimler bittiğince direksiyon sınavına girebilirsiniz. Sınavda başarılı olduğunuz takdir de D1E sınıfı otobüs-minibüs ehliyeti almanız için önünüzde bir engel kalmamaktadır. Yapmanız gereken hak ettiğiniz sertifika ile emniyet müdürlüğüne giderek sürücü belgesini almanız gerekir. Artık yollarda güvenli, trafik kurallarına uyarak taşıtınızı sürebilir emin adımlarla karayolu taşımacılığı yapabilirsiniz.

D Sınıfı Otobüs / Minibüs Ehliyeti
1750TL 12 Taksit

Otobüs Minibüs Ehliyet Sınıfları

 • D Sınıfı Otobüs Ehliyeti

  D Sınıfı Otobüs Ehliyeti
 • D1 Sınıfı Minibüs Ehliyeti

  D1 Sınıfı Minibüs Ehliyeti
 • D1E Sınıfı Otobüs – Minibüs Ehliyeti

  D1E Sınıfı Otobüs – Minibüs Ehliyeti
 • DE Sınıfı Otobüs – Minübüs Ehliyeti

  DE Sınıfı Otobüs – Minübüs Ehliyeti
Ehliyetal.org, Ehliyetal Sürücü Kursları Web Sitesidir.
× Whatsapp Hattı