ESENLER : 0212 562 48 48 GOP : 0212 635 5858

C1 Sınıfı Kamyonet Ehliyeti

En düşük 3500 kilogram ile 7500 kilogram arasında yük taşımacılığı yapan kamyonet ve çekici araçlarının kullanılması için C1 sınıfı kamyonet ehliyeti alınması gerekir. C1 sınıfı ehliyete sahip olmak öncelikle B sınıfı ehliyetinin olmasına bağlıdır. C1 sınıfı ehliyete sahip olan sürücüler kamyonet, çekici, traktör ya da otomobil kullanabilmektedir.

C1Sınıfı Kamyonet Ehliyeti Süresi ve Belgeleri

C1 sınıfı kamyonet ehliyeti sürücüne sahip olacak adaylar 18 yaşını tamamlamış olmanın yanında B sınıfı ehliyet sürücüne de sahip olması gerekir. Ehliyetin geçerlilik süresi toplam 5 yıldır. Sürenin bitmesi ile birlikte ilgili sağlık kurumlarınca alınacak sağlık raporu ile süresini uzatabilirisiniz.

 • 18 yaşını tamamlayan her aday başvuru yapabilir.
 • Kimlik cüzdanının fotokopisi ve aslı bulundurulması
 • B sınıfı ehliyeti olmayan aday başvuru yapamaz. Bu yüzden B sınıfı ehliyetinin fotokopisi
 • 2 adet biometrik fotoğraf
 • Türk Ceza Kanunun 4203, 404 üncü maddeleri ile 572/2-3 maddelerinden ikiden fazla ve 1918 sayılı Kaçakçılığın Men ve Takibine Dair Kanunun 28 ve 29 uncu maddeleri, 61363 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkında Kanunun 12 inci maddesinin 3 üncü ve takip eden fıkralarındaki suçlardan hüküm giymemiş olmak,
 • En az ilköğretim diplomasının fotokopisi
 • Sağlık kurumlarınca alınacak sağlık raporu

Fiyatlarımız

2019 yılı için geçerli olan güncel fiyatlarımızı ve size sunulan kurs için avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Eğitim ve Sınav Bilgisi

C1 sınıfı kamyonet ehliyeti başvurusu sırasında şartları sağladığınız takdirde kaydınız alınır. B sınıfı ehliyetinizin olması zorunlu olduğundan yazılı sınava girmenize gerek yoktur. Kurs da alacağınız ehliyet sınıfına uygun araçlarla eğitimler verilmektedir. Alanında başarılı eğitimciler ile birebir çalışmalar ile yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz. Eğitimcilerin paylaşacağı deneyimler sayesinde kendinize güveniniz geleceği gibi direksiyon sınavında başarılı olmanız da sağlanmaktadır. Direksiyon sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacağından günü ve saati kursça paylaşılacaktır. Sınavdan 70 ve üzeri puan alındığında sertifika almaya hak kazanılacaktır. Aldığınız sertifika ehliyet yerine geçmediği için ilgili kuruma sertifikanızı teslim ederek ehliyetiniz basılmasını sağlayabilirsiniz.

İstediğiniz araç modeline göre Kamyon – Çekici Ehliyeti sınıflarına başvuru yaparak, araçları trafik kurallarına uygun olarak karayolu taşımacılığı için kullanabilirsiniz. Gerekli sürücü belgesi olmadan araçları kullanan sürücüler kendi canını ve karşısındakinin canını tehlikeye sokarlar.

C Sınıfı Kamyon – Çekici Ehliyeti Fiyatı
1050TL

Kamyon – Çekici Ehliyeti Çeşitleri

 • C1 Sınıfı Kamyonet Ehliyeti

  C1 Sınıfı Kamyonet Ehliyeti
 • C1E Sınıfı Kamyon – Çekici Ehliyeti

  C1E Sınıfı Kamyon – Çekici Ehliyeti
 • CE Sınıfı Kamyon – Çekici Ehiyeti

  CE Sınıfı Kamyon – Çekici Ehiyeti
Ehliyetal.org, Ehliyetal Sürücü Kursları Web Sitesidir.
× Whatsapp Hattı