ESENLER : 0212 562 48 48 GOP : 0212 635 5858

A1 Sınıfı Motosiklet Ehliyeti

A1 Sınıfı Motosiklet Ehliyeti

Yaşam alanımızda kısa mesafede kullanmak ve gençlerin tercih ettiği A1 sınıfı motosiklet ehliyeti günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Gücü 0-11 kilovatı arası olan motorlar için kullanılacak ehliyet tipidir.

A1 Sınıfı Motosiklet Ehliyeti için Gerekli Koşullar Nelerdir?

2019 yılında 2003 doğumlu ve öncesi adayların ehliyeti alabilmek için yasa gereği 16 yaşını dolduran her birey A1 sınıfı motosiklet ehliyet alabilmek için başvuruda bulunabilir. Ehliyetin geçerlilik tarihi alındığı andan itibaren 10 yıldır. Her 10 yılda bir ilgili sağlık biriminden sağlık raporu alarak ehliyetinizin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Ehliyet Sahibi Olabilmek İçin Gerekli Evraklar                                                                              

  • Gelirken nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi yanında bulundurulması
  • Eğer ehliyetiniz varsa yanına A1 motor ehliyeti sahip olunmak isteniyorsa eski ehliyet fotokopisi gereklidir.
  • Son 3 ayda çekilmiş biometrik fotoğraf
  • E Devletten alınacak sabıka kaydı
  • Öğrenim belgesinin fotokopisi
  • Aile hekiminden alınan sağlık raporu

Güncel Fiyatlarımız

Bu yıl için geçerli A1 sınıfı motosiklet ehliyet fiyatları ilgili kursa gelerek gerekli bilgileri alabilirsiniz. Devletin belirlediği kurs ücretlerinin yanı sıra yazılı sınav harcı, direksiyon sınav harcı, A2 sınıf ehliyet vergisi, değerli kağıt bedeli, sertifika alamaya hak kazanınca ziraat bankasınca verilen belge harç bedeli ücretleri hakkında gerekli olan bilgilere sahip olabilirsiniz.

Kursça Verilecek Eğitim ve Sınav Hakkında Bilgi

Milli eğitim bakanlığınca onaylı kurslara gelerek gerekli evraklar ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Yapılan başvurulardan sonra yazılı sınava girebilmeniz için kurs tarafından alanında kendini kanıtlamış eğitimcilerle verilir. Bu eğitimde ilk yardım, motor, trafik dersleri verilir. Aynı zaman da pekiştirmek adına bir de kitap dağıtılır. Hem kurs hem kitaba çalışılarak yazılı sınavdan başarılı olunabilmesi için gerekli notun alınması zorunludur. Sınavda 50 soru olup 35 sorunun doğru işaretlenmesi yeterli olacaktır. Eğer sınavda başarısız olunursa girilen sınav haricinde 3 hakkınız daha mevcuttur. Başarılı olan sınavdan sonra uygulamalı motor dersleri başlanmaktadır. Bineceğiniz motor için gerekli olan güvenlik önlemleri ( kask,  dizlik, dirseklik ) kurs tarafından verilmektedir. Milli eğitim bakanlığınca yapılan direksiyon sınavında başarılı olanlar sertifika almaya hak kazanırken başarısız olanlar içinde tekrardan 3 kez daha sınava girme hakkı mevcuttur. Kazanılan sertifika ehliyet yerine geçmemektedir. Onun için o sertifika ile gerekli kuruma giderek A1 sınıfı motosiklet ehliyet alarak aracınıza binebilirsiniz.

En İyi Fiyat
1150TL /12

A1 Sınıfı Motosiklet Eğitimi

Bilgi Al
1400TL /12

A2 Sınıfı Motosiklet Ehliyeti

Bilgi Al
1750 TL /12

A Sınıfı Motosiklet Eğitimi

Bilgi Al
Ehliyetal.org, Ehliyetal Sürücü Kursları Web Sitesidir.
× Whatsapp Hattı