ESENLER : 0212 562 48 48 GOP : 0212 635 5858

A Sınıfı Motorsiklet Ehliyeti

A Sınıfı Motosiklet Ehliyeti Nedir?

Gençlerin sürekli tercih ettiği A sınıfı motosiklet ehliyeti günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Sepetli ya da sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçen üç tekerlekli araçları kullanacakların ilk tercihidir.  Bu ehliyet A1 ve A2 sürücü belgeleri ile kullanılan tüm araçları kapsamaktadır.

 

A Sınıfı Motosiklet Ehliyeti Yaş Koşulları ve Geçerlilik Süreleri

Okuryazar olan ve 24 yaşını dolduran her birey ya da iki üç yıl A2 sınıfı motosiklet ehliyeti olan adaylar da yaş şartı aranmadığı için A sınıfı motosiklet ehliyet alabilmek için başvuruda bulunabilir. Ehliyetin geçerlilik tarihi alındığı andan itibaren 10 yıldır. Her 10 yılda bir sağlık raporu alarak ehliyetinizin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

 

Gerekli Belgeler

 

 • Kimlik cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Diploma belgesinin aslı ve 2 adet fotokopisi
 • Yeni çekilmiş 2 adet biometrik fotoğraf
 • Onaylı sağlık raporu
 • Sınav giriş harcı için gereken ödeme makbuzu

 

Eğitim Ve Sınav Hakkında Bilgi

Eğer ilk defa ehliyet alacaklar için M.E.B tarafından yapılan motor, trafik ve ilk yardım derslerinden geçer not almanız gerekmektedir. Bunu için kurs da verilen dersleri kaçırmamak sınavda başarılı olmanın yolunu açıyor. Alanında kendini ispatlamış öğretmenler ile başarıyı yakalamak çok daha kolay. Bu sınavlardan başarılı olabilmek için en az 70 puan almak gerekmektedir. Yapılan sınavlardan başarılı olanlar kursun araçları ile toplam 14 saat direksiyon eğitimi verilmektedir. M.E.B tarafından uygulamalı olarak yapılan motor direksiyon sınavına girip başarılı olanlar ehliyetlerini almaya hak kazanırlar. Ayrıca eğer B,C,D,E,G sınıfı ( Otomobil ehliyeti, kamyon ehliyeti, iş makinesi ehliyeti  ) olup da A sınıfı motosiklet ehliyeti almak isteyenler yazılı sınava girmeden 12 saat özel direksiyon eğitimi alıp uygulamalı sınava girmeye hak kazanabilirler. Uygulamalı sınavda başarılı olanlar ehliyetini almaya hak kazanacaklardır.

En İyi Fiyat
1150TL

A1 Sınıfı Motosiklet

Bilgi Al
1750 TL

A Sınıfı Motosiklet

Bilgi Al
1400TL

A2 Sınıfı Motosiklet

Bilgi Al

Diğer A Sınıfı Motosiklet Ehliyetleri

 • A Sınıfı Motorsiklet Ehliyeti

  A Sınıfı Motorsiklet Ehliyeti
 • A1 Sınıfı Motosiklet

  A1 Sınıfı Motosiklet
 • A2 Sınıfı Motorsiklet Ehliyeti

  A2 Sınıfı Motorsiklet Ehliyeti
Ehliyetal.org, Ehliyetal Sürücü Kursları Web Sitesidir.
× Whatsapp Hattı